frecruit21 Niciun comentariu
  • Full Time
  • UK

F Recruitment International

F Recruitment International  recrutează personal medical M/F (asistenți medicali/ingrijitori bătrâni ) pentru un client important din Anglia.

Localizare: UK
Salarizare/ora: £6,50 – £8,00.
Program de muncă: full-time (37,5 ore/săptamănă) cu opțiunea de ore suplimentare.
Perioada contractului: Permanent.
Training: Se va efectua  practică clinică și formare.

Candidatul ideal:

– Diploma/certificat relevant în domeniul sănătății;

– Cunoștințe limba engleză, atât verbale, cât și în scris, nivel mediu –avansat;

– Permis categoria B – reprezintă un avantaj;

– Experiență practică în lucrul cu persoane în vârstă sau cu handicap (fizioterapeut, asistent social, infirmier/educator in azile sau case de copii; profesor pentru persoane cu dizabilitati fizice sau psihice);

– Persoană organizată, dinamică, cu excelente abilități de comunicare, pasionată de profesia practicată;

– Caracterul unei persoane sensibile, empatice, răbdătoare.

Responsabilități :

  • Efectuează tehnicile, procedurile medicale din activitatea terapeutică conform planului de tratament indicat de medic;
  • Educă pacientul şi aparţinătorii pentru respectarea conduitei terapeutice, efectuarea investigaţiilor clinice şi paraclinice, a regimului igieno–dietetic, cunoaşterea afecţiunii, respectarea controalelor periodice;
  • Asigură şi participă la îngrijiri generale pentru toaletă, schimbarea poziţiei în pat, dezbrăcarea şi îmbrăcarea, servirea la pat, schimbarea lenjeriei ori de cate ori este nevoie;
  • Asigură respectarea igienei personale, servirea mesei pentru persoanele care nu se pot deplasa si urmărirea respectării dietei stabilite pentru fiecare rezident conform afecțiunilor sale;
  • Monitorizarea, consemnarea şi raportarea valorilor funcţiilor vitale, vegetative ale pacientului (temperatura, puls, TA, respiraţie, diureza, scaun, vărsături, expectoraţie, greutate corporală, talie) în foaia de temperatură;
  • Poartă responsabilitatea calităţii actului medical efectuat;
  • Cunoaşte criteriile de delimitare a manifestărilor, semnelor şi simptomelor pe termen scurt, mediu şi lung.

Beneficii :

  • Salarizare atractiva, bonusuri in functie de performanta;
  • Training oferit pe toată durata contractului;
  • Suport in gasirea cazarii.

11401463_496051940548489_169526436774219405_n

To apply for this job email your details to candidati@frecruitment.ro